niedziela, 12 kwietnia 2015

Instagramowe profile, które warto śledzić

Słoneczne dzień dobry. Tak jak obiecałam w przedostatnim poście, chcę trochę pogadać o Instagramie.  Zawsze myślałam, że jest to aplikacja przeznaczona głównie dla gimnazjalistek, wrzucających co godzinę słitaśne selfie z dzióbkiem na twarzy, bądź osób które mają nadmierną potrzebę dzielenia się ze światem wszystkim, co ich napotka w ich fajnym życiu. Pewnego dnia pomyślałam sobie – dobra, ściągnę, zainstaluję, zobaczę czy jest faktycznie tak, jak myślę. Nie jest. No, może nie do końca. Większość  zdjęć na Instagramie to jednak selfie (na dzień dzisiejszy,  #selfie to ponad 250 mln zdjęć), mniej lub bardziej udane.  Pomijając miliony ludzkich i psich Instatwarzy, w aplikacji można znaleść masę, podkreślam masę pięknie skomponowanych ujęć  potraw, deserów, tortów,  wnętrz, miejsc i wiele, wiele innych. Wystarczy tylko trochę poszperać.

Mój profil na Instagramie to @bakebook.pl, a poniżej przedstawiam kilka innych, na które najczęściej zaglądam w poszukiwaniu wszystkiego, co dobre, oraz które zachwyciły mnie każdym wrzuconym Instazdjęciem.

@ivenoven – na pierwszy ogień idzie mój absolutny numer jeden wśród profili poświęconych tortom i ich dekoracji. Dziewczyna prowadząca profil ivenoven pochodzi z Jakarty i wykonuje torty na zamówienie. Co ciekawe, autorka nie posiada żadnej cukierni, wszystkie cuda powstają w jej domowym zaciszu. Każde zdjęcie idealnie oddaje to, z jaką doskonałością wykonany jest dany tort.  Moim absolutnym hitem są te z wiankiem z kwiatów na górze, oraz w całości pokryte różami z kremu. Torty wyglądają tak pysznie, że żałuję, że nie wysyła ich gdzieś dalej, niż tylko Jakarta. 

@sweetambs – Amber to artystka, która z lukru potrafi wyczarować renifera, a małe ciasteczko pokryć retro różanym wzorkiem. Podziwiam za pomysły, kolory i precyzję wykonania. No i ma super kota.

@cake.and.love – klimat podobny do Amber ze @sweetambs,  głównie lukrowane, perfekcyjnie precyzyjne ciasteczka. Masa pomysłów, masa kolorów. Nie da się nie lubić.

@sweetoursouls – słodkie inspiracje z całego świata. Nie jestem pewna, czy autor sam tworzy, czy jedynie wrzuca na swój profil znaleziska Internetu, niemniej jednak wygląda to nieziemsko. Zwłaszcza tarta z malinami. 

@cucchiaioit – profil włoskiej strony, którą na Facebooku lubi ponad 1,2mln osób. Ogromne źródło inspiracji, zarówno prostych, jak i tych bardziej wyszukanych.
Macie jakieś swoje ulubione Instaprofile? Chętnie odkryję coś nowego, koniecznie podeślijcie !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...